Ceresit CT 16 Прајмер /Грунд

1.600 ден

Ceresit CT 16 го олеснува нанесувањето на тенки малтери во внатрешни и надворешни услови. Се препорачува за премачкување армирани слоеви во рамките на Ceresit Ceretherm ETICS (Композитни системи за надворешна термална изолација) и традиционални малтери. Бојата СТ 16 може да се нанесува на површините на гипсеви, гипскартони и сите видови бетон и силни бои. Премачкувањето на подлогата со бојата СТ 16 значително ја намалува апсорпцијата, што спречува пребрзо сушење на нанесените производи. Фините агрегати вклучени во СТ 16 ги прават премачканите површини груби и отпорни на гребаници. Како што се шири површината, така го подобрува врзувањето на малтерите, китовите и боите. Овој производ има силни премазни својства и ја прави подлогата ефикасно хомогена. Со тоа спречува појава на дамки врз обоениот акрилен, минерален или силиконски малтер.

Карактеристики

Пакување

вреќа

Потекло

Србија

Производител

Ceresit

Употреба

Надворешна/Внатрешна

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ceresit CT 16 Прајмер /Грунд”