Ceresit СМ 16 -Flex- Флексибилно лепило

780 ден

Флексибилно лепило за лепење керамички плочи и плочки на критични површини.
Карактеристики:
Лесно се нанесува на балкони, тераси и трајно влажни простори (домашни + јавни), внатрешни и надворешни;
За лесно деформирачки и тешки подлоги (особено плочка на плочка, OSB);
Отпорно на подно греење;
Препорачано за земјени, порцелански и камени плочки и изолациски плочи.
СМ 16 обезбедува флексибилна врзувачка подлога и балансира потисоци на критични подлоги – со тоа е погоден за употреба на греени површини, балкони, тераси и фасади, особено на млад бетон (барем 3 месеци стар).

Карактеристики

Боја

Сива

Употреба

Надворешна/Внатрешна

Пакување

25 kg

Потекло

Србија

Производител

Henkel

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ceresit СМ 16 -Flex- Флексибилно лепило”

Можеби ќе ви се допадне и...