Ceresit CL 51 -Express- Хидроизолациски премаз

1.470 ден

Флексибилен еднокомпонентен хидроизолациски премаз за употреба под плочки и плочи во домашни простории.
Карактеристики:
Одобрен од градежната надзорна власт A1;
Водоотпорен;
Бргу се суши;
За затворање пукнатини;
За внатрешна употреба;
За подови и ѕидови.
CL 51 еднокомпонентниот хидроизолациски премаз цврсто и целосно пополнува пукнатини и простори под керамички плочки во влажни внатрешни простории (на пр. во приватни тоалети, бањи, кујни). При подни конструкции со изолациони слоеви, CL 51 се нанесува директно на товарниот слој (цементот). Погоден и за греен цемент.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ceresit CL 51 -Express- Хидроизолациски премаз”