Ceresit CL 152 Затнувачка лента

1.090 ден

Затнувачка лента, за водоотпорно врзување аглени спојки
Карактеристики:
Водоотпорна;
Флексибилна, трајно врзува;
Отпорна на абење и кинење;
За врзување агли и спојки;
За внатрешна и надворешна употреба.
CL 152 затнува агли и спојки, влезови за цевки и одводи и агли во простории во комбинација со водоотпорни флексибилни производи за затнување, на пр. CL 50, CL 51, CL 71 и CL 72 под подните облоги на керамички плочки.

Карактеристики

Пакување

10 m

Димензија

Ширина 120mm

Потекло

Србија

Производител

Henkel

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ceresit CL 152 Затнувачка лента”