Ceresit СЕ 40 -Aquastatic- флексибилна маса за фугирање-Grey

305 ден

Водоотпорна, флексибилна, отпорна на прашина, фина маса за фугирање за мали спојки до 8 mm ширина.
Карактеристики:
Многу мазна површина;
Стабилна боја;
За порцелански плочки, керамика, стакло, природен камен и мермер;
“Aquastatic” ефект – отпорна на апсорпција на вода;
“Trio заштита” – отпорна на мувла и прашина;
Лесно нанесување и мазнење;
За ѕидови и подови;
За внатрешна и надворешна употреба, на балкони и тераси;
За употреба со подно греење.
Идеална за фугирање керамика, стакло, природен камен и порцелански плочки на хоризонтални и вертикални површини. Благодарение на Aquastatic ефектот капките вода остануваат како перли на површината без да продрат во структурата. “TrioProtection Microprotect” формулата обезбедува трајно и хигиенски чисти површини преку активната заштита против габи и мувла.

Карактеристики

Пакување

2 kg

Потекло

Србија

Производител

Henkel

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ceresit СЕ 40 -Aquastatic- флексибилна маса за фугирање-Grey”