Ceresit СМ 11 -Comfort- Лепило за керамички плочки

480 ден

Тенкослојно лепило за сите секојдневни нискотоварни внатрешни употреби
Карактеристики
За внатрешна употреба и во влажни простории, надворешна само во одредени случаи (затворен простор);
За недеформирачки подлоги;
За земјени и камени плочки.
Класично цементно лепило за плочки, за лепење плочки и плочи со профилирана заднина во внатрешни простории. Во трајно влажни простории, додадете СС 83 да добиете флексибилно лепило со висок степен на врзување.

Карактеристики

Боја

Сива

Употреба

Внатрешна

Пакување

25 kg

Потекло

Србија

Производител

Henkel

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ceresit СМ 11 -Comfort- Лепило за керамички плочки”

Можеби ќе ви се допадне и...