Изработка на декорации или други корисни работи за вашиот дом со сопствени раце може да биде забавен и задоволителен начин да придонесете на убавината и да го истакнете личниот стил на вашиот простор.
МЕГА има за цел да ве инспиприра и да ве поттикне да размислувате креативно во последните денови од летото
Во следниот текст, ќе ви покажеме неколку креативни и лесни идеи за изработка на уникатни декорации кои може да ги прилагодите според вашиот вкус и потреби, и да го разубавите  секој ваш простор.

сликата е превземена од pillarboxblue.com

1. Саксија за цвеќе од плочки

Цвеќината се нешто што носи радост и убавина во нашиот живот. Грижата за нив претставува задоволство и секако разубавување на домот. Еве еден наш предлог како да го разубавите нивниот простор со изработка на едноставни саксии од плочки, вашите цвеќиња ќе можат да живеат во секој простор и на отворено и на затворено. Се што ви е потребно се уникатни плочки кои може да ги најдете во продавницата на МЕГА и мала доза на креативност.

Погледнете дел од колекцијата

Плочки Golden tile Ethno decor n.25 18.6×18.6

910 ден

единица мерка-m2

Плочки CSA Intarsi Glam 05 20×20 2kl.

1.480 ден

Единица мерка m2
Цената е Франко Куманово

Плочки Golden tile Laurent antracite 18.6×18.6

800 ден

единица мерка-m2

2. Клуб масичка од плочки

Збогатете го вашиот ентериер или екстериер со масичка обложена со плочки. Облогата може да биде на стара масивна масичка, или под конструкцијата да ја конструирате вие.

сликата е превземена од ourfifthhouse.com

Погледнете дел од колекцијата

KK Eagle Zenith Color 25×75

650 ден

Единица мерка m2

KK Carrara mosaic 3d 25×50

640 ден

единица мерка m2

Golden tile Metrotiles light grey 10×20

720 ден

Едица мерка m2

сликата е превземена од clemaroundthecorner.com

3. Полица за книги од стаклени блокови

Изработете уникатна полица за книги и украси која ќе го разубави вашиот простор и ќе додаде доза на автентичност. Стаклените блокови се ИН кога станува збор за декорирање на домот, и со ваков проект ќе добиете модуларна полица по ваш крој.

Погледнете дел од колекцијата

Seves Стаклен блок Сахара

429 ден

Единица мерка -парче

Seves Стаклен блок Браон

374 ден

Единица мерка -парче

Seves Стаклен блок Паралела

165 ден

Единица мерка -парче

4. Позадина за кревет од ОСБ

ОСБ плочите се познати по својата мултифункционалност и вклопување во секој современ ентериер. За љубителите на минимализмот, може да биде акцент материјалот во вашата соба.

Изработката на декорации со свои раце не само што ќе ви обезбеди креативна терапија, туку и ќе ви дозволи да го персонализирате вашиот дом и да го направите уникатен баш како што го замислувате.  Со неколку материјали и малку време може да создадете уникатни производи кои ќе ги покаажувате со гордост и задоволство.

Време е да направите нешто со свои раце – а во МЕГА ќе најдете БАШ СЕ ШТО ВИ ТРЕБА.

Оставете коментар

ЗАТВОРИ

Категории

Додади во кошничка
Artboard 5

📣 Биди во тек со сите промоции на Мега сега и на Viber

Внеси мобилен телефон (3897xxxxxxx) и зачлени се

📣 #МегаИзвестување

Салонот на МЕГА во Куманово нема да работи во сабота, 02.12.2023, поради попис.
Ве молиме контактирајте не на телефон или е-маил, или посетете ги нашите продажни места во Куманово.