Ursa Стаклена волна DF42/5cm

925 ден

Екстра лесен изолациски филц во ролна од минерална стаклена волна.
Опсег на примена:
Топлинска и звучна изолација за положување на основа (неоптоварена изолација – плочи за ладен непреоден таван, како полнило за меѓукатни дрвени конструкции).

Шифра: 620 Категории: , ,

Карактеристики

Пакување

16.8m²/ролна

Дебелина

5cm

Производител

Ursa

Потекло

Словенија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Ursa Стаклена волна DF42/5cm”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *