Ursa Стаклена волна DF-42 AL/10cm

1.750 ден

Екстра лесен изолациски филц во ролна од минерална стаклена волна, еднострано обложен со Alu – фолија, компримирано пакуван во однос 1:5.
Опсег на примена:
Топлинска и звучна изолација за положување на основа (неоптоварена изолација – плочи за ладен непреоден таван, како полнило за меѓукатни дрвени конструкции).

Шифра: 614 Категории: , ,

Карактеристики

Пакување

8.4m²/ролна

Дебелина

10cm

Производител

Ursa

Потекло

Словенија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ursa Стаклена волна DF-42 AL/10cm”