Ursa Стаклена волна DF -42 AL/5cm

2.430 ден

Екстра лесен изолациски филц во ролна од минерална стаклена волна, еднострано обложен со Alu – фолија, компримирано пакуван во однос 1:5.
Опсег на примена:
Топлинска и звучна изолација за положување на основа (неоптоварена изолација – плочи за ладен непреоден таван, како полнило за меѓукатни дрвени конструкции).

Шифра: 597 Категории: , ,

Карактеристики

Пакување

18m²/ролна

Дебелина

5cm

Производител

Ursa

Потекло

Словенија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ursa Стаклена волна DF -42 AL/5cm”