fbpx

Традиционалната инсталација се изведува со употреба на цементни врзива како што е  бел цемент, пластични дистанцери, шипки од не’рѓосувачки челик и лента за спојување.

Употребата на шипки од не’рѓосувачки челик, во вертикален и хоризонтален правец, пoставени во рамките на секој спој, обезбедува поголема стабилност и механичка отпорност на ѕидот.

За да  инсталирањето на  стаклените блокови биде побрзо и полесно, Seves нуди пластични дистанцери со помош на кои се создава рамномерно растојание и еднакви споеви.

Откријте како да ја искажете вашата креативност употребувајќи светлина, простор, боја и транспарентност и тоа во еден елегантен, рафиниран и безвременски стил.
Стаклените блокови се природно решение да ја сочувате приватноста, без да ја жртвувате природната светлина.
СЕВЕС колекцијата на стаклени блокови овозможува архитектурата да биде доживеана преку светлина, боја, движење и простор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Согласно мерките и препораките на Владата и Министерството за здравје, Мега салонот во Скопје, продавницата и складот на локација Куманово 2/ул. Јоско Илиевски, Мега салонот и складот на локација Куманово 1/Нас. Карпош, 1300 Куманово ќе работат со скратено работно време од пон-саб: 08ч-15ч

ЗАТВОРИ

Категории

Додади во кошничка