Strotex Кровна фолија 100g

35 ден

Единична мера: m²
Strotex, дифузно отоврена мембрана која се користи како кровна фолија. Потполно водоотпорна.
Предности:
– Висока парапропусност (1700g/m²/24h), врши целосна апсорпција на влагата усмерувајќи ја кон вентилациониот отвор.
– Ја штити топлотната изолација од дожд, снег или ветер.
– Поседува UV и IR стабилизатори кои го инхибираат процесот на стареење. Содржи специјални антирефлектни премази кои спречуваат рефлексија на светлина.

Карактеристики

Димензија

1.5x50m

Површинска тежина

100g/m²

Потекло

Полска

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Strotex Кровна фолија 100g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *