Попуст!

Maxima бела флексибилна и фуг маса

168 ден

FUGALIN е водооoтпорна, еластична,  маса за фугирање,  се прилепува на површините и е отпорна на гребење. Наменета е за фугирање на керамички и стаклени плочки, мозаици, камења при внатрешни и надворешни работи. Се користи за ѕидни и за подни површини. Максимална ширина на фугите не смее да биде поголема од 8mm. FUGALIN-от поради своите исклучителни технички својства погоден е за примена во купатила, кујни, како и во ентериери кои поседуваат систем на подно греење. FUGALIN-от се произведува во различни нијанси, според MAXIMA тон карта на масата за фугирање.

Карактеристики

Потекло

Србија

Пакување

2 kg

Производител

Maxima

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Maxima бела флексибилна и фуг маса”