Клима уред Gree Pular Eco 3.5 kW GWH12AGB-K6DNA1A

25.000 ден

Карактеристики

Производител

Gree

Енергетска класа (SEER/SCOP)

A++ (6.1/4.0)

Макс. капацитет на ладење

3600.00 W

Макс. капацитет на греење

4000.00 W

Просечна моќност

3200/3400 W

Влезна моќност на ладење

991 W

Влезна моќност на греење

916 W

Проток на воздух

590.00 m3

Капацитет на одвлажнување

1.40 l/h

Ниво на бучава

41.00 dB

Работна температура

ОД -15 ℃ ДО 43 ℃

Маса на внатрешна единица

8.00 kg

Маса на надворешна единица

25.00 kg

Препорачана површина

до 35 м2

Фреон

R32

Филтри

Филтер за прашина, ColdPlasma јонизатор

Димензии на надворешна единица

732 X 550 X 330 mm

Гаранција

10 години

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима уред Gree Pular Eco 3.5 kW GWH12AGB-K6DNA1A”