Клима уред GREE Charmo Premium Inverter 5,5KW GWH18ATDXB-K6DNA1A

39.999 ден

Карактеристики

Енергетска класа

A++

Моќност

5KW

Капацитет на ладење

5,4KW

Капацитет на греење

5,8KW

Потрошувачка ладење

1353 W

Потрошувачка греење

1334 W

Проток на воздух

1000 m3

Работна температура

од -15 ℃ до 43 ℃

Препорачана површина

до 50 м2

Smart

Wi-Fi сериски

Технологија

Инвертер

Тежина надв. единица

27.5kg

Димензии на надв. единица

732 X 555 X 330 mm

Тежина на внатр. единица

13kg

Димении на внатр. единица

943×333×246

Звучен притисок

47dB

Гаранција

10год.

Филтри

Плазма филтер, филтер за прашина

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима уред GREE Charmo Premium Inverter 5,5KW GWH18ATDXB-K6DNA1A”