Клима уред Gree Pular Premium 5.5kW GWH18AGB-K6DNA1A

39.999 ден

Карактеристики

Производител

Gree

Енергетска класа (SEER/SCOP)

A++ (6.1/4.0)

Макс. капацитет на ладење

5300.00 W

Макс. капацитет на греење

5800.00 W

Просечна моќност

4600/5200 W

Влезна моќност на ладење

1355 W

Влезна моќност на греење

1340 W

Проток на воздух

910.00 m3

Капацитет на одвлажнување

1.80 l/h

Ниво на бучава

42.00 dB

Работна температура

од -15 ℃ до 43 ℃

Маса на внатрешна единица

13.50 kg

Маса на надворешна единица

33.00 kg

Препорачана површина

до 55 м2

Фреон

R32

Филтри

Филтер за прашина, ColdPlasma јонизатор

Димензии на надворешна единица

848 X 596 X 320 mm

Гаранција

10 години

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима уред Gree Pular Premium 5.5kW GWH18AGB-K6DNA1A”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *