Клима уред Gree Pular Premium GWH12AGC-K6DNA1A

26.999 ден

Карактеристики

Енергетска класа (SEER/SCOP)

A++ (6,5/4.1)

Макс. капацитет на ладење

3700 W

Макс. капацитет на греење

4100 W

Просечна моќност

3200/3400 W

Влезна моќност на ладење

933 W

Влезна моќност на греење

872 W

Проток на воздух

680 m3

Капацитет на одвлажнување

1.4 l/h

Ниво на бучава

41 db

Работна температура

од -15 ℃ до 43 ℃

Маса на внатрешна единица

10 kg

Маса на надворешна единица

25 kg

Препорачана површина

до 30m2

Фреон

R32

Филтри

Филтер за прашина, ColdPlasma јонизатор

Димензии на надворешна единица

732x550x330 mm

Гаранција

10 год.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима уред Gree Pular Premium GWH12AGC-K6DNA1A”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *