Попуст!

Клима уред Gree Charmo Artic Pro 12000BTU 3.5KW -25 GWH12ATCXB-K6DNA1A

25.999 ден

Карактеристики

Енергетска класа ладење

А++

Енергетска класа греење

А+,А+++

Моќност

3,5KW

Моќност (btu)

12000

Капацитет на ладење

4.3KW

Капацитет на греење

4,7KW

Потрошувачка ладење

0,962W

Потрошувачка греење

0,953W

Проток на воздух

650m3

Одвлажнување

0,0l

Работна температура

од -25C до+50C

Препорачана површина

40m2

Грејач на надв. единица

Компресор, Кондензат

Технологија

Инвертер

Тежина надв. единица

25kg

Димензии на надв. единица

73,2х55,5х33cm

Тежина на внатр. единица

9kg

Димении на внатр. единица

88,9х29,4х21,2cm

Звучен притисок

43db

Гаранција

10год.

Филтри

Плазма филтер, филтер за прашина

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима уред Gree Charmo Artic Pro 12000BTU 3.5KW -25 GWH12ATCXB-K6DNA1A”

Можеби ќе ви се допадне и...