fbpx
Минка денес е еден од најголемите производители на скали во светот. Милиони сопственици на домови се потпираат на квалитетот и долговечноста на скалите на Минка повеќе од 60 години. Без разлика дали скалите за заштеда на просторот, спиралните скалила, тавански скали или вратите за безбедност на децата, Минка за секогаш. Успехот на Минка се заснова не само на „развојот на скалите за таван“, туку и на високиот приоритет за употреба на мало и на тој начин трајни материјали во производството. Високо квалификуван тим, користејќи најсовремени технологии, обезбедува усогласеност со најстрогите стандарди за безбедност и квалитет. Економската оптимизација, совршената технологија за изолација, високата безбедност и клиент-ориентиран дизајн се постојани барања за производство. Одделот за истражување и развој на компанијата постојано работи на нови технологии, поефикасни материјали и по автоматизирана обработка на можности.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Согласно мерките и препораките на Владата и Министерството за здравје, Мега салонот во Скопје, продавницата и складот на локација Куманово 2/ул. Јоско Илиевски, Мега салонот и складот на локација Куманово 1/Нас. Карпош, 1300 Куманово ќе работат со скратено работно време од пон-саб: 08ч-15ч

ЗАТВОРИ

Категории

Додади во кошничка