Thrakon лепило SKW 110

300 ден

Опис

SKW 110 е цементно базиран тенко слојно лепило за подни керамички плочки. Содржи цемент, минерални пополнувачи и адитиви. Со многу добра адхезија на минерални подлоги
Класификуван е како класа C1 според стандардот EN 12004 за употреба внатре.

За лепење фајанс, теракота, мозаици и декоративни плочки на минерални подлоги во суви простории. Не се препорачува за употреба на ѕидови, влажни простории и надворешна употреба.

Карактеристики

Боја

Бела

Пакување

25 kg

Потрошувачка

2.0 – 4.0 kg/m2

Потекло

Грција

Производител

Thrakon

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Thrakon лепило SKW 110”