Она  што  ги  прави  производите  на  Ceramica Sant’Agostino  уникатни  е  +ART  систем  на  работа,  кој  опфака  3  подеднакво важни  фази:

 

Инспирација

Идејата  може  да  биде  инспирирана  од  природата  или  од  имагинацијата. Каменот,зидот или сликата, уметничката  креативност  и  интуицијата  ги  трансформираат  во  архитектонски  материјал.

Концепт– нов  блескав  оникс гранит со единствен сјај, транспарентност и длабочина.

Расположение и  чувство– богата  текстура  на  најфиниот  алабастер и оникс, таинствена светкавост  на  бисерите.

Стил и особеност-идеален  спој на луксуз и стил, нови икони на безвременска убавина.

 

Создавање

За  да  се  креира  материјалот  потребна  е  вештина  на  еден  Уметник, технологија и  познавање  на  керамиката, естетска  култура и дизајнерски  занес. Потребна е напорна и  макотрпна  работа за да се напредува.

  • Извонредниот ефект  на  длабочина, особено  кај  најсветлите  нијанси,  е  резултат  на  прецизна  контрола на  нијансите и мајсторскиот  развој на дизајнот и вените.
  • CSA Дигитална Технологија, Балансирани варијации. Дизајнот на  секое  парче  е  точно  определен со  дури  200 теми, чии  вени  и  нијанси  се  внимателно  прилагодени  на  секој  формат. Убавината  и избалансираноста  на  колекцијата  се  извонреден  резултат  на  знаењето  и  посветеноста  на  Ceramica Sant’Agostino.

Формати: 90×180, 60×120, 30×60, 7.3×29.6 cm

Асортиман

Додатната  вредност  на  Ceramica Sant’Agostino  лежи во создавање  на  секоја  колекција  како  сет  на  решенија  за  архитектурата, со повржување  на  бои, димензии, мостри и површини, создадени  да го  “облечат”  секој  простор  во  технички  беспрекоро  решение.

Четирите  нијанси, секоја  со  своја  особеност. Три  светли  и длабоки  нијанси  и  една  темна  со  истакнат  карактер.

AKOYA: White, Ivory, Silver, Ocean

Амбиентални фотографии

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ЗАТВОРИ

Категории

Додади во кошничка

дознајте први!

Внесете ја вашата е-маил адреса подолу за да дознаете први за сите акции и попусти.