ECO-FRIENDLYTILE  концептот на  ARGENTA  е  посветен  на  развојот  на  новата  генерација  на  високо вредните  решенија  кои  се  производ  на  истражувања  и  примена  на  нај напредна  технологија.

FLOW

Серија  FLOW  е  одличен  избор  за  секој  кој  сака  да  внесе  допир  на  сјај  во  својот  простор. Варијанта  со  мазна  површина  е  идеална  за  простор  кој бара  униформност  и  впечаток  на  континуирана  зидна  прекривка,  додека  впечатливата  текстура  на  FLOW  Linear  ке  даде  декоративен  карактер.

Палета  на  бои на  серија  FLOW  се  движи  од  суптилните  тонови  на  бела,  сива  и  беж,  до  нешто  по  живи  акценти  како  сина  и  боја  на  жалфија.

Зидните  плочки  изработени  од  црвена  паста  се  достапни  во  димензија  25х50цм  и  можат  да  се  комбинираат  со  подни  порцелански  плочки  во  димензија  60х60цм, ретифицирани,  со  сјаен  финиш.

OLAND

Главните  обележја  на  серија OLAND  се  софистицираност, сестраност и одлична  декоративна  приемчивост. Она  што  се  цени  кај оваа  серија  е нивото  со  кое  дизајнот  и  технолошкиот  процес  го  доловуваат  природниот  изглед  и  префинетата  текстура  на  дрвото. Токму  тоа  им  овозможува  на  овие  порцелански  плочки  во  формат  23х120цм  и  мат  ефект,  да  го  истакнат  реализмот на  материјалот,  претварајки  ги  во  атрактивна  и  функционална  серија  за  проекти  кои  бараат  изглед  на  природни  материјали.

NARVAL_Amb_01

BLANCOS

Замислата  за  креирање  на  светол,  бел  простор  е  дел  на  секој  еден  проект,  а  серијата  BLANCOS  е  особено  погодна  за  токму  таков  амбиент.

Овие  бели  зидни  плочки  со  сјаен  финиш,  со  или  без  текстура,  ги  нудиме  во  димензија 90х30цм, ретифицирани. Серијата  BLANCOS  е  перфектно  решение  за  ултра/модерен ентериер  во  кој  снагата  на  просторот  произлегува  токму  од  зидната  прекривка.

 

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ЗАТВОРИ

Категории

Додади во кошничка

дознајте први!

Внесете ја вашата е-маил адреса подолу за да дознаете први за сите акции и попусти.