Thrakon Абриб DEC 424 SCRATCH

420 ден

бел неоргански малтер

Опис

Бел малтер на цементна основа од структурата фул (SCRATCH), засилен со силиконски смоли. Водоотпорен, со заштита од сончева светлина, со многу силна лепливост на неоргански подлоги. Погоден за подлоги со високи барања во однос на флексибилност и лепливост.

Се користи како завршен слој за надворешен термоизолациски систем CLIMAPLUS и за надворешни и внатрешни ѕидови.

Карактеристики

Боја

Бела

Пакување

25 kg

Потрошувачка

1.4 mm: 3-3.5 kg/m²

Потекло

Грција

Производител

Thrakon

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Thrakon Абриб DEC 424 SCRATCH”