Fondaline-Терамембрана 1.5m

60 ден

Единица мерка: m²
Висококвалитетна мембрана за дренажа и заштита на темели и подрумски ѕидови од подземни води, како главна причина за структурни слабости на објектите.
Предности:
– Fondaline се во состојба да издржат притисок 250 kN/m².
– Трајна заштита, отпорност на висока компресија, воздушни струења и суви ѕидови.
– Подобрена топлотна изолација.
– Брза и едноставна инсталација.
– Голем избор на димензии зависно од потребите на проектот.
– Температурна стабилност од -30°C до +80°C.

Шифра: 4322 Категории: , ,

Карактеристики

Димензија

20×1.5m

Пакување

30m²/ролна

Производител

Onduline

Потекло

Италија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Fondaline-Терамембрана 1.5m”