Thrakon лепило за гранит VKW 126

700 ден

Еластично лепило за плочки

Опис

Премиум лепило за плочки, еластично, на база на цемент, произведено со кварцен песок, за примени и на хоризонтални и на вертикални површини. Нуди отпорност на лизгање, продолжено отворено време и одлична обработливост. За внатрешни и надворешни површини.

Соодветно за примена на камени плочки, мермерни плочки, гранитни плочки, кото, клинкер, грес, порцелан, апсорбирачки и неапсорбирачки плочки. Предвидено за примена на тешки супстрати изложени на термално проширување и големо движење, како и за места со постојани услови на влага, како што се подно греење, бањи, тушеви, сали за изложби на автомобили, трговски центри, јавни површини, надворешни слоеви на плочка, балкони, тераси, гипс плочи, итн.

Карактеристики

Боја

Бела, Сива

Пакување

25 kg, 5 kg

Потрошувачка

2-4 kg/m2

Потекло

Грција

Производител

Thrakon

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Thrakon лепило за гранит VKW 126”