Дрвена обла ламперија АБ 24mm

1.255 ден


Дрвена ламперија со потекло од Австрија. Изработена од дрво-смрека со заоблен профил. Доаѓа со нут за полесна монтажа. Се користи за обложување на ѕидови, плафони итн. Создава дополнителна топлинска изолација во просторт. Доколку се користи во надворешни услови неопходна е дополнителна заштита на дрвото со премази кои штитат од надворешни услови.

Карактеристики

Дебелина

24mm

Димензија

400×11.6×2.4cm

Пакување во кутија

2.32m²

Пакување

5 парчиња

Состав

Дрво-смрека

Потекло

Австрија

Производител

Hasslacher Norica Timber

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Дрвена обла ламперија АБ 24mm”