Weber F-610 Flex Pro-Еластично лепило за специјални услови

650 ден

Класа C2 T S1.
За внатрешна и надворешна употреба.
За покривање на надворешни површини и тешки услови.
Наменето за лепење на ѕидни и подни површини, фасади и цокли.
За врзување на керамички плочки, теракота плочки, гранитни плочки, плочки од природен камен и стаклени керамички плочки до 40×40 cm (1600 cm2) за sидни површини и 60×60 cm (3600 cm2) за подови. Максимална тежина на поставата 40 кг / м2.
За простории со голем капацитет.
Погоден е за поставување над подно греење.
За спојување плочи на не-порозни облоги – стара боја или постојни плочки.
Висока механичка јачина.
Отпорен на влага.
Отпорен на мраз.
Еластичен.
Нема лизгање.

Карактеристики

Боја

Сива

Употреба

Надворешна/Внатрешна

Пакување

25 kg

Потекло

Бугарија

Производител

Weber-Saint Gobain

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Weber F-610 Flex Pro-Еластично лепило за специјални услови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *