Weber F-604 Extra Flex Еластично лепило за плочки

840 ден

Силно еластично лепило, класа C2 TE S1, погодно за врзување плочки на дрво или гипс картон и во базени.
За внатрешна и надворешна употреба.
За примена на облоги во надворешни и потешки услови.
За sидови, подови, фасади, цокла.
За врзување на сите видови керамички или камени плочи.
Лепилото може да се користи за врзување на ѕидни плочки до 40×40 cm (1600 cm2) или на подни плочи до 60×60 cm (3600 cm2). Максимална тежина на обложување 40 кг / м2.
За простории со голем капацитет.
За врзување на плочка на плочка или стара боја.
За подови со подно греење.
Отпорен на замрзнување, постојано мокрење или амплитуди на висока температура.
Висока механичка јачина.
Отпорен на влага.
Отпорен на мраз.
Еластичен.
Нема лизгање.

Карактеристики

Боја

Сива

Употреба

Надворешна/Внатрешна

Пакување

25 kg

Потекло

Бугарија

Производител

Weber-Saint Gobain

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Weber F-604 Extra Flex Еластично лепило за плочки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *