Weber F-602 Лепило за керамички плочки

270 ден

Стандардно лепило со сива боја и фина гранулација составен од цемент, дунавски песок, адитиви и збогатен со полимери. Се користи за внатрешно и надворешно лепење на керамички плочки (мали и средни димензии), сипорекс блокови на сите цементни подлоги, бетон, гипсени плочи и гипсени блокови.

Карактеристики

Боја

Сива

Употреба

Sид, Внатре, Под

Пакување

25 kg

Потекло

Бугарија

Производител

Weber-Saint Gobain

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Weber F-602 Лепило за керамички плочки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *