Weber F-600 Standard Универзално лепило за плочки

270 ден

Лепило за керамички плочки, погодно за обложување на ѕидови и внатрешни подови.
Водоотпорен и отпорен на мраз.
Лепило за поставување керамички и теракотни плочки во затворени простории како што се бањи, кујни, ходници, итн.
Обезбедува силно лепење на керамички облоги на вар-цементни премази, бетон, и други минерални површини.
Производот е најефикасен при поставување плочки на sидови до 30×30 cm (900 cm2) во големина или на подни плочки со големина до 40×40 cm (1600 cm2).
Лепилото не е погодно за врзување на гранитни плочки, стаклена керамика, природен камен, како и за поставување подови на подно греење.
Стапка на трошење:
2 до 5 кг / м2 во зависност од големината на забите на мистрија и нивото на основата. За да се оптимизира потрошувачката на лепило, подлогата мора да се подготви што е можно рамномерно, без дупки и неправилности.

Карактеристики

Боја

Сива

Употреба

Внатре

Пакување

25 kg

Потекло

Бугарија

Производител

Weber-Saint Gobain

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Weber F-600 Standard Универзално лепило за плочки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *