Попуст!

Ramon Soler RS-Q 9305S Туш батерија

3.932 ден

Чешма за туш Ramon Soler RS-Q 9305S

  • Ø40mm Керамички кертриџ;
  • Thermostop Block System за ограничување на максималната температура на топлата вода;
  • Систем за заштеда на вода S2 (C2 кај некои модели) со отворање на рачката во две фази;
  • Брзина на проток при притисок 3 бари: 12 л/мин. (ТУШ), 20 л/мин. (КАДА);
  • Бучавост при притисок 3 бари: <20 dB;
  • Тело изработено од хромиран месинг: 15 микрони никел, 0,3 микрони хром.
  • Препорачана температура за топла вода: 55 ° C;
  • Максимална работна температура: 65 ° C;
  • Максимална: 1 час на 90 ° C;
  • Работен притисок помеѓу 1-5 бари; (препорачано: 3 бари)

Карактеристики

Производител

Ramon Soler

Колекција

RS-Q

Потекло

Шпанија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Ramon Soler RS-Q 9305S Туш батерија”