Ramon Soler RS-Q 930102 Батерија за мијалник

4.140 ден

 • Ø40mm Керамички кертриџ;
 • Thermostop Block System за ограничување на максималната температура на топлата вода;
 • Систем за заштеда на вода S2 (C2 кај некои модели) со отворање на рачката во две фази;
 • Брзина на проток при притисок 3 бари: 11-12 л/мин.;
 • Бучавост при притисок 3 бари: <20 dB;
 • Тело изработено од хромиран месинг: 15 микрони никел, 0,3 микрони хром.
 • Препорачана температура за топла вода: 55 ° C;
 • Максимална работна температура: 65 ° C;
 • Максимална: 1 час на 90 ° C;
 • Работен притисок помеѓу 1-5 бари; (препорачано: 3 бари).
 • Без сет за туширање.

Карактеристики

Производител

Ramon Soler

Колекција

RS-Q

Потекло

Шпанија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Ramon Soler RS-Q 930102 Батерија за мијалник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *