Клима уред Gree Inverter LOMO LC 3.5KW -15C R32 GWH12QB-K6DNB4I

23.990 ден

Капацитет Btu 12000
Напојување V~/Hz 220~240 / 50
Волтажа Min/Max. V 198/264
Капацитет ладење 3200(600~3600)
греење 3500(600~3800)
Потрошувачка ладење 997(120~1400)
греење 970(120~1500)
Работна температура ладење -15~43
греење -15~24
SEER/SCOP(W)/SCOP(A) 6.1/ 5.1/4.0
Енергетска класа A++/ A+++/A+
Внатрешна Единица GWH12QB-K6DNB4I/I
Проток на воздух m3/h 560/480/410/290
Ниво на звучен притисок dB (A) 41/37/33/25
Димензии (ДxВxШ) mm 790×275×200
Тежина (нето) kg 9
Надворешна Единица GWH12QB-K6DNB8I/O
Тип на компресор Rotary
Фреон/полнење -/gr R32/590
Ниво на звучен притисок dB (A) 52
Конекција бакар mm φ6/φ9,52
Макс. должина на цевки m 20
Димензии (ДxВxШ) mm 848×596×320
Нето тежина kg 31

Шифра: 6791 Категории: ,

Карактеристики

Производител

Gree

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Клима уред Gree Inverter LOMO LC 3.5KW -15C R32 GWH12QB-K6DNB4I”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *