Клима уред Gree Inverter Fairy Premium 5.5KW GWH18ACD-K6DNA1D/I

53.999 ден

Карактеристики

Производител

Gree

Енергетска вредност (SEER/SCOP)-

A++(7.0/4.0)

Макс. капацитет на ладење

6100W

Макс. капацитет на греење

6600W

Просечна моќност

5200/5600W

Влезна моќност на ладење

1576W

Влезна моќност на греење

1436W

Проток на воздух

800.00 m3/h

Капацитет на одвлажнување

1.8l/h

Ниво на бучава

45 db

Работна температура

од -25C до+50C

Маса на внатрешна единица

13.5 kg

Маса на надворешна единица

30,5 kg

Препорачана квадратура

до 60 m2

Фреон

R32

Филтер

Филтер за прашина

Димензии за надворешна единица

802x555x350cm

Гаранција

10 год.

Грејач на надв. единица

Компресор, Кондензат

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Бидете први кои ќе разгледате “Клима уред Gree Inverter Fairy Premium 5.5KW GWH18ACD-K6DNA1D/I”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *