Ќерамида Continental Plus-Црна-Engoba

40 ден

Единица мерка: парче
Continental Plus-се користи за кровови со нагиб. Двојните фалцови со голема длабочина се идеална заштита од продирање на дожд и развејување на снег.
Бои: природна и енгоба (кафеава, сива, теракота, антик, песочен антик, темно зелена, итн.)
Нагиб: мин. 20°.
Покривање: паралелно и наизменично.

Карактеристики

Производител

Tondach

Потекло

Србија

Димензија

27.2×44.5cm

Парчиња/m²

12-15.5 парчиња

Покривна ширина

23cm

Покривна должина

28-36cm

Тежина

3.10kg/парче

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Ќерамида Continental Plus-Црна-Engoba”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *