Клима уред Gree Inverter Fairy 3.5KW GWH12ACC-K6DNA1D

29.990 ден

Шифра: 6794 Категории: ,

Карактеристики

Производител

Gree

Енергетска класа (SEER/SCOP)-A++

(7.0/4.0)

Макс. капацитет на ладење

4000W

Макс. капацитет на греење

4500W

Просечна моќност

3500/3670W

Влезна моќност на ладење

1085W

Влезна моќност на греење

990W

Проток на воздух

680.00 m3/h

Капацитет на одвлажнување

1.4l/h

Ниво на бучава

42.00db

Рабоотна температура

od -22C do +43C

Маса на внатрешна единица

11kg

Маса на надворешна единица

31kg

Препорачана површина

do 40m2

Фреон

R32

Филтри

Филтер за прашина

Димензии на надворешна единица

848x596x320cm

Гаранција

10 год.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Клима уред Gree Inverter Fairy 3.5KW GWH12ACC-K6DNA1D”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *