Клима уред Gree inverter Lomo LC 7 kW -15C R32 GWH18QB-K6DNB4B (WIFI)(LC)

39.990 ден

Карактеристики

Производител

Gree

Капацитет

Btu 18000

Напојување

V~/Hz 220~240 / 50

Волтажа

Min/Max. V 198/264

Капацитет на ладење

5200W

Капацитет на греење

5400W

Просечна моќност

4600/5200W

Влезна моќност на ладење

1430W

Влезна моќност на греење

1400W

Проток на воздух

850m3/h

Капацитет на одвлажнување

1,8l/h

Ниво на бучава

42 db

Работна температура

од-15C до+43 C

Маса на внатрешна единица

13,5kg

Маса на надворешна единицица

34,5kg

Препорачана површина

55m2

Фреон

R32

Филтри

Био филтер и филтер за прашина

Димензии на надворешна единица

787/360×630

Гаранција

10 год.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Клима уред Gree inverter Lomo LC 7 kW -15C R32 GWH18QB-K6DNB4B (WIFI)(LC)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *