Baumit Baumacol Pro Plus-Лепило за плочки

380 ден

Професионално, збогатено лепило за керамички плочки и внатрешни гранитни плочки, за лесна конструкција и мозаични плочки, за кујна, ходник и бања. Класа C1TE (според EN 12004). Потрошувачка: прибл. 3 кг / м2, во зависност од видот на плочките.

-За сите керамички плочки;
-За внатрешни гранитни плочки;
-За лесна конструкција и мозаични плочки;
Професионален лепак, кој дома се користи за поставување на секаков вид плочки и камења. Не се препорачува само на подно греење.

Вреќа од 25 кг
Складирање-12 месеци
Максимална дебелина-5 мм
Минимална дебелина-3 мм
Потрошувачка-приближно 3 кг / м2
Можете да одите-најмалку по 24 часа
Вода-приближно 0,3 л / кг
Отворено време-мин 30 мин
Време за чекање-приближно 15 мин.
Палета 1 палета = 48 вреќи = 1.200 кг

Карактеристики

Пакување

25 kg

Производител

Baumit

Потекло

Германија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Baumit Baumacol Pro Plus-Лепило за плочки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *