Baumit Baumacol Premium Fuga-Irish Sand

265 ден

Еластична, нереактивна смеса за фугирање. Отпорна на мраз и вода. Класа CG2 (Ar, W), според. EN 13888, за ширина на споеви од 2 до 7 mm. За внатрешна и надворешна употреба. Потрошувачка: околу 0,5 – 0,9 кг / м2, во зависност од големината на плочките и ширината на спојот

Карактеристики

Пакување

2 kg

Производител

Baumit

Потекло

Германија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Baumit Baumacol Premium Fuga-Irish Sand”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *