Baumit Baumacol Flex Uni-Еластично лепило за плочки

570 ден

Збогатено лепило за еластично лепење со метод на тенок слој, за порцелан, теракота, природен камен и гранит, под зголемено термичко и статичко оптоварување, отпорно на вода и мраз, за ​​внатрешна и надворешна употреба, класа C2T (според EN 12004).

– За плочи од гранит на отворено и затворено;
– За порцелан, теракота и камен;
– За плочка на плочка.
„Универзален борец“ за лепење на тенок слој при поправки во индустриска и домашна опрема. Без ограничување на материјалите што треба да се залепат – теракота, клинкер, гранитогрес, камен, итн. Без ограничувања за тоа дали има или не подно греење.

Вреќа од 25 кг
Складирање 12 месеци
Максимална дебелина-5 мм
Минимална дебелина-3 мм
Потрошувачка-приближно 3 кг / м2 во зависност од видот на плочките
Можете да одите-најмалку по 24 часа
Вода-приближно 0,32 л / кг
Отворено време<30 мин.
Палета-1 палета = 48 вреќи = 1.200 кг

Карактеристики

Пакување

25 kg

Производител

Baumit

Потекло

Германија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Baumit Baumacol Flex Uni-Еластично лепило за плочки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *