Baumit Baumacol Bianco-Белo лепило за плочки

350 ден

Бел универзален леплив малтер, класа C1 T според SR EN: 12004, за лепење плочки и плочки, мозаик, мермер внатре и надвор во тенок кревет.

– Бело лепило;
– Добра обработливост;
– Лесно се применува.
Мешајте со миксер со мала брзина околу 3 минути, додека не се добие хомогена смеса, без агломерации. Мешање вода: околу 7,5 литри вода во вреќа од 1 25 кг лепило Баумакол Бјанко. За мешање ќе се користи миксер со максимум 500 вртежи во минута. По мешањето, оставете го производот за време на созревање од 5 минути, по што повторно се меша за да се добие малтер со добра обработливост и високи тиксотропни својства.

Карактеристики

Пакување

25 kg

Производител

Baumit

Потекло

Германија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Baumit Baumacol Bianco-Белo лепило за плочки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *