Baumit Baumacol Strap Fix-Самолеплива лента за запечатување

1.300 ден

Самолеплива лента за запечатување ширина од 120 mm. Водоотпорен, еластичен и на ниски температури. Отпорен на соли, бази и киселини. Се користи за запечатување на споеви и експанзиони споеви во бањи, перални, базени, на тераси и балкони, во систем со водоотпорни маси како што се Baumacol Proof и Baumacol Protect.

– Лесно профилирање на аглите;
– Одлично сврзување;
– Внатре и надвор;
– Варијанти на производи;
– Пакување 10 м ролна;
– Потрошувачка приближно 1 lfm / m.

Карактеристики

Пакување

10 m

Производител

Baumit

Потекло

Германија

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Baumit Baumacol Strap Fix-Самолеплива лента за запечатување”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *