Клима уред Gree Inverter Lomo LC 5.5KW -15C R32 GWH24QD-K6DNB4A

49.990 ден

Шифра: 6793 Категории: ,

Карактеристики

Производител

Gree

Макс. капацитет на ладење

6400 KW

Макс. капацитет на греење

6600 KW

Просечна моќност

6155/6448w

Влезна моќност на ладење

1760W

Влезна моќност на греење

1860W

Проток на водух

850.00 m3/h

Капацитет на одвлажнување

1.8l/h

Ниво на бучава

48.00db

Работна температура

-15C do +43C

Маса на внатрешна единица

13.5kg

Маса на надворешна единица

46.00kg

Препорачана површина

70m2

Фреон

R32

Филтри

био филтер и филтер за прашина

Дим. на надворешна единица

955x700x369cm

Гаранција

10 год.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Клима уред Gree Inverter Lomo LC 5.5KW -15C R32 GWH24QD-K6DNB4A”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *