Клима уред Gree Inverter Fairy 5.5KW GWH18ACD-K6DNA1D/I

49.990 ден

Карактеристики

Производител

Gree

Енергетска вредност (SEER/SCOP)-

A++(7.0/4.0)

Макс. капацитет на ладење

6600w

Макс. капацитет на греење

6800w

Просечна моќност

5200/5300w

Влезна моќност на ладење

1528w

Влезна моќност на греење

1410w

Проток на воздух

800.00 m3/h

Капацитет на одвлажнување

1.8l/h

Ниво на бучава

45 db

Работна температура

од -22C до+43C

Маса на внатрешна единица

13.5 kg

Маса на надворешна единица

45 kg

Препорачана квадратура

до 60 m2

Фреон

R32

Филтер

Филтер за прашина

Димензии за надворешна единица

965x700x396cm

Гаранција

10 год.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Клима уред Gree Inverter Fairy 5.5KW GWH18ACD-K6DNA1D/I”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *