Клима уред Gree Inverter 7KW GWH24ACE-K6DNA1A/I

69.990 ден

Карактеристики

Производител

Gree

Енергетска класа (SEER/SCOP)

A++(6.5/4.0)

Капацитет на ладење

8850W

Капацитет на греење

10630W

Просечна моќност

7000/7400W

Влезна моќност на ладење

1900W

Влезна моќност на греење

1897W

Проток на воздух

1250 m3/h

Капацитет на одвлажнување

2.4l/h

Ниво на бучава

48 db

Работна температура

од -22C до +43C

Маса на внатрешна единица

16.5kg

Маса на надворешна единица

53.5 kg

Препорачана површина

до 80m2

Фреон

R32

Филтер

Филтер за прашина

Димензија на надворешна единица

965x700x396cm

Гаранција

10 год.

Мислења

Сеуште нема мислење за продуктот.

Be the first to review “Клима уред Gree Inverter 7KW GWH24ACE-K6DNA1A/I”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *