fbpx

Совет за избор на соодветен декор на подот

Атмосферата во просторот во голема мерка зависи од избраниот декор и комбинацијата на боите. За мали или мрачни простории повеќе ќе одговараат посветли подови во нијанси на бела или сива боја. Но. доколку таков избор на бои делува премногу студено за вас, нашиот совет е употреба на светли нијанси на кафеава која ќе внесе топлина во просторот. При избор на декорот на подот, земете го превдид и постоечкиот мебел, како и својот личен стил на уредување. Палетата на ЕГГЕР декори на ламинатни подови, ќе ви го овозможи токму она што го сакате.

Стаклени блокови во амбиентот: Каде што функцијата и убавината живеат заедно…

Традиционалната инсталација се изведува со употреба на цементни врзива како што е  бел цемент, пластични дистанцери, шипки од не’рѓосувачки челик и лента за спојување.

Употребата на шипки од не’рѓосувачки челик, во вертикален и хоризонтален правец, пoставени во рамките на секој спој, обезбедува поголема стабилност и механичка отпорност на ѕидот.

За да  инсталирањето на  стаклените блокови биде побрзо и полесно, Seves нуди пластични дистанцери со помош на кои се создава рамномерно растојание и еднакви споеви.

Откријте како да ја искажете вашата креативност употребувајќи светлина, простор, боја и транспарентност и тоа во еден елегантен, рафиниран и безвременски стил.
Стаклените блокови се природно решение да ја сочувате приватноста, без да ја жртвувате природната светлина.
СЕВЕС колекцијата на стаклени блокови овозможува архитектурата да биде доживеана преку светлина, боја, движење и простор.

Тавански скали Минка Австрија

Минка денес е еден од најголемите производители на скали во светот. Милиони сопственици на домови се потпираат на квалитетот и долговечноста на скалите на Минка повеќе од 60 години. Без разлика дали скалите за заштеда на просторот, спиралните скалила, тавански скали или вратите за безбедност на децата, Минка за секогаш. Успехот на Минка се заснова не само на „развојот на скалите за таван“, туку и на високиот приоритет за употреба на мало и на тој начин трајни материјали во производството. Високо квалификуван тим, користејќи најсовремени технологии, обезбедува усогласеност со најстрогите стандарди за безбедност и квалитет. Економската оптимизација, совршената технологија за изолација, високата безбедност и клиент-ориентиран дизајн се постојани барања за производство. Одделот за истражување и развој на компанијата постојано работи на нови технологии, поефикасни материјали и по автоматизирана обработка на можности.
ИЗВЕСТУВАЊЕ

Согласно мерките и препораките на Владата и Министерството за здравје, Мега салонот во Скопје, продавницата и складот на локација Куманово 2/ул. Јоско Илиевски, Мега салонот и складот на локација Куманово 1/Нас. Карпош, 1300 Куманово ќе работат со скратено работно време од пон-саб: 08ч-15ч

 

ЗАТВОРИ

Категории

Додади во кошничка